Technické muzeum

V polovině měsíce dubna navštívily děti z mateřské školy Technické muzeum v Brně. Zážitkem pro jejich výlet není jenom samotná návštěva muzea, ale především to, že se celá skupina přepravuje po vlastní ose dopravními prostředky. Do cestování je zahrnuta jízda dopravním prostředkem, jako je autobus, vlak a městská hromadná doprava (v našem případě tramvaj). Vše co v tomto dni prožijí, patří vlastně mezi techniku, kterou mají možnost ve svém vývoji tak trochu poznat i v samotném muzeu. Setkají se např. s vývojem automobilu, motocyklu, parního stroje, malého vrtulníku a dalších věcí, které potkávají v běžném životě.

Bc. Jitka Müllerová, vedoucí učitelka MŠ

Technické muzeum