Talentové zkoušky v ZUŠ

Pomalu se přibližuje konec školního roku a s ním se pojí i talentové zkoušky pro zájemce o studium v ZUŠ v dalším školním roce. Jak název zkoušky napovídá, uchazeč by měl prokázat svůj talent, který může studiem v ZUŠ rozvíjet. V hudebním oboru vyučujeme zpěv a hru na klavír, kytaru, zobcovou flétnu, trubku, bicí a elektronické klávesové nástroje.

Jak taková talentová zkouška probíhá? V hudebním oboru – hře na nástroj - se prokazuje hudebnost, tedy schopnost vnímat melodii a rytmus písně. Uchazeč si obvykle připraví libovolnou píseň, kterou zazpívá. V tanečním oboru zkoušející pedagog zjišťuje pohybové schopnosti dítěte a také cit pro rytmus. Jestliže dítě uspěje u talentové zkoušky, může být přijato ke studiu v ZUŠ.

Talent sám o sobě ovšem úspěšnému studiu nestačí. Ještě důležitější je vlastní motivace, pravidelná domácí příprava a samozřejmě podpora rodičů.

Všichni naši pedagogové jsou kvalifikovaní a zkušení učitelé a současně jsou i aktivní umělci. Sami dobře vědí, jak mnoho práce za jejich výsledky stojí. A že to stojí za to, se můžete sami přesvědčit na některém z připravovaných koncertů.

O termínu talentové zkoušky vás budeme včas informovat.

Za kolektiv ZUŠ Bc. Kateřina Kessnerová