Muzikálové a filmové melodie v synagoze

Již potřetí se v posledním dubnovém týdnu zaplnila lomnická synagoga hudbymilovným publikem. Koncert základní umělecké školy v letošním roce nesl podtitul „Filmové a muzikálové melodie“. A bylo opravdu co poslouchat a na co se dívat. Mezi hosty nechyběl Tišnovský pěvecký sbor a z Brna k nám již podruhé zavítal Sbor učitelů gymnázia Matyáše Lercha. Celý program pak uzavřel Lomnický sbor disharmonických amatérů.

Žáci naší „zušky“ podali velmi dobré výkony. Moderátorská trojice zkušeně provázela celým večerem, baletní čísla se střídala se zpěvem a hrou na jednotlivé hudební nástroje, které se na naší ZUŠ vyučují. Mezi ty odměněné největším potleskem patřil Pán prstenů v podání souboru ZUŠ.

„Den je krásný…“ zpívalo se v závěrečné společné písni. A byl. Byl to opravdu krásný koncert a můžeme být všichni pyšní na to, co jedna z nejmenších základních uměleckých škol v České republice dokázala.

Mgr. Marie Pospíšilová