Maškarní karneval

I v letošní školní rok jsem se rozhodla uspořádat pro děti navštěvující školní družinu Maškarní karneval. S dětmi jsme se na něj připravovali několik dní dopředu. Vyráběli jsme pohádkovou výzdobu, dětem se např. náramně povedly škrabošky, kterými byla vyzdobena nástěnka.

Karneval vypukl v pátek 19. března. Oproti minulému roku dorazila velká spousta masek, což mě příjemně překvapilo. Během celého karnevalu jsme hráli spoustu her a soutěží. Masky se nám ale nejprve představily a byly opravdu velmi různorodé, mohli jsme vidět piráty, vojáky, čarodějnice, indiána a indiánku, princezny nebo třeba anděla či bílou paní. Pak následovalo tancování a pěvecká soutěž ve zpívání písniček z pohádek. Tato soutěž se setkala s velkým úspěchem, děti zpívání moc bavilo. To ale nebyla zdaleka poslední soutěž, děti ještě luštily zapeklitý pohádkový kvíz či rozmotávaly 3 zamotané pohádky. Protože ale všechny děti byly velmi šikovné, všechny soutěže hravě zvládly. Děti si zahrály i jejich oblíbené hry jako Tancující sochy, Židličky nebo Molekuly.

Na závěr karnevalu byly z každé třídy 3 nejoriginálnější masky odměněny věcnou odměnou, ale ani ostatní masky nepřišly zkrátka, každá maska si domů odnesla sladkou odměnu a spoustu veselých zážitků. I letos se karneval, stejně jako v minulých letech vydařil a dětem se vůbec nechtělo odcházet domů.

Maškarní karneval