Adventní SPOLUtvoření

Klub rodičů vyslyšel přání samotných rodičů žáků ZŠ Lomnice, kteří na informační schůzce 12. září 2022 projevili zájem o uspořádání komunitní akce, na které by se mohli rodiče vzájemně potkat a současně se svými dětmi strávit příjemný adventní čas společným tvořením. Tak vznikla akce „Adventní SPOLUtvoření“, na které jsou srdečně vítání rodiče a jejich děti z lomnické školy.

Akce se uskuteční v pátek 25. listopadu 2022 v prostorách jídelny ZŠ Lomnice od 16:00 do 19:00.

Čeká vás pět dílniček, ve kterých si můžete vyrobit vánoční (nejen) dekorace. V každé dílničce jsou vám k dispozici základní potřeby pro výrobu. Z domu si však můžete přinést i vlastní materiál anebo si (v omezeném množství) můžete konkrétní materiál zakoupit na místě, viz popis každé dílničky.

Dílničky:

Kdo by nechtěl vyrábět, může přijít posedět v příjemné atmosféře. Dát si vánoční punč či kávu a ochutnat občerstvení z komunitního rautu, do kterého přispějí samotní rodiče doma vyrobenými pochutinami (cukroví/buchty/bábovky…) – i vy můžete něco přinést na ochutnání!

Rodiče zodpovídají během akce za bezpečnost jejich děti. Pamatováno je však na nejmenší v podobě malého dětského koutku (malování + hračky).

Výroba adventních věnců/svícnů

Dílnička nabízí možnost vytvořit si vlastní adventní věnec nebo svícen. V dílničce bude možné si vyrobit základ věnce z chvojek a následně si jej nazdobit svíčkami a dalšími dekorativními předměty. Obdobně bude možnost si v dílničce na předem připravený podklad naaranžovat svíčky a dekorace, tak aby vznikl adventní svícen.

Zájemci o dílničku mají možnost si přinést na výrobu vlastní materiál dle svých představ. V dílničce budou k dispozici chvojky. Ostatní materiál (základ na věnec, svíčky a dekorace) bude nabízen za úplatu. Dílničku zastřešuje Květiny Levandule Lomnice.

• Zahradnické nůžky,
  • Štípací kleště na drát,
  • Tavné pistole,
  • Drát na omotávání,
  • Dřevěný podklad na svícen,
  • Chvojky, mahonka, šišky.

Materiál, který si můžete donést // materiál, který je k dispozici za úplatu:

• Korpus na věnec
  • Svíčky
  • Hroty na svíčky
  • Drobná dřevěná/plastová dekorace

Výroba adventních lucerniček

V dílničce si budete moci vytvořit vlastní adventní lucerničku vyrobenou ze zavařovací skleničky nebo vonné svíčky, kterou si bude možné následně nazdobit.

Zájemci o dílničku mají možnost si na výrobu přinést vlastní zavařovací skleničky libovolné velikosti či tvaru nebo případně vonnou svíčku (zde pozor, aby měla rozšířený okraj – obdobně jako u zavařovačky – aby na ní drželo provázkové ucho). Zavařovací sklenice či vonné svíčky bude možné v omezeném množství a za úplatu pořídit také přímo na místě. V dílničce budou volně k dispozici dekorační předměty (provázek, fixy na zdobení, umělý sníh, nálepky, ubrousky).

• Nůžky,
  • Lepidlo a štětec na natírání,
  • Jutový provázek,
  • Umělý sníh,
  • Nálepky a ubrousky se zimní tématikou,
  • Fixy na malování dekorací.

Materiál, který si můžete donést // materiál, který je k dispozici za úplatu (omezené množství):

• Zavařovací sklenička (libovolná velikost/tvar) – cena na místě 12 Kč
  • Vonná svíčka (libovolná velikost/tvar, pozor na rozšíření hrdla pro vhodné uvázání provázkového ucha) – cena na místě 30 Kč
  • Čajová svíčka (do lucerničky ze zavařovací skleničky) – cena na místě 5 Kč

Výroba vánoční hvězdy z korálků

Dílnička nabízí možnost vytvořit si vánoční hvězdu z korálků. Za drobný poplatek bude možné si vytvořit dle vlastní fantazie vánoční hvězdu z různých druhů skleněných korálků přímo z Jablonce nad Nisou.

Výroba je velmi jednoduchá a spočívá v navlékání korálků na drátěnou konstrukci ve tvaru hvězdy o velikosti 10 cm a/nebo 12 cm. Šikovnější si mohou v dílničce vytvořit na místo vánoční hvězdy zimní/vánoční vločku, a to propletením drátku mezi konstrukci. Obávat se tvorby nemusíte, se zakončením hvězdy/vločky rádi pomůžeme.

• Misky na korálky,
  • Drátěné šablony hvězdy 10 cm a 12 cm,
  • Drát na tvoření,
  • Skleněné korálky.

Ceník - materiál za úplatu (omezené množství):

• Drátěná šablona hvězdy, 10 cm – 20,- Kč (korálky v ceně)
  • Drátěná šablona hvězdy, 12 cm – 25,- Kč (korálky v ceně)
  • Drátěná šablona hvězdy a drát na vločku – 30,- Kč (korálky v ceně)

(Nejen) vánoční potisk textilu

Dílnička nabízí možnost vytvořit si dečku/dekorační šál na vánoční stůl dle vlastní fantazie. Použijeme k tomu krycí barvy na textil. Přinést si samozřejmě můžete i vlastní textil (tričko, tepláky, tašku, ... jen by to mělo být z bavlny nebo z plátna).

K zakoupení na místě budou připraveny dečky/dekorační šály v různých barvách, pokud si přinesete vlastní textil, přispějete jen něco málo na barvy.

Motivy mohou být NEJEN vánoční, protože k dispozici budou různé šablony a razítka. Fantazii se meze nekladou. :-)

• Ochranný karton pod textil,
  • Krycí barvy na textil, razítka, šablony, houbičky, štětce,
  • Neozdobené dečky/dekorační šály (v omezeném množství, proto doporučuji přinést si i něco vlastního).

Ceník - materiál za úplatu (omezené množství):

• Dečka 40x40 cm - 50 Kč (potisk je již v ceně)
  • Dekorační šál 30x135 cm - 70 Kč (potisk je již v ceně)
  • Potisk vlastního textilu - 20 Kč/ks

Zdobení perníčků

Dílnička nabízí možnost ozdobit si perníčky s vánoční tématikou. V dílničce budou k dispozici napečené perníčky s vánočními motivy a bude možné si je polevou nazdobit dle svého vlastního vkusu a umu. Poleva bude umístěna v trubičkách nebo pytlíčkách, aby mohli děti zdobit bez velkého rizika ušpinění.

Zájemci o dílničku nemusí nic nosit, perníčky i poleva bude k dispozici. Obojí bude k dispozici v omezeném množství, proto zájemcům doporučujeme nenechávat příchod až na pozdní hodiny. V rámci dílničky bude umístěna kasička na Vaše finanční příspěvky k pokrytí nákladů dílničky.

• Perníčky,
  • Poleva v tubičkách/pytlíčkách.

Adventní SPOLUtvoření