1. setkání s partnery v turecké Malatyi

Ve dnech 14. 11. – 17. 11. 2012 jsme se zúčastnili první schůzky s našimi partnery v projektu Comenius. Navštívili jsme nejvzdálenější zemi – Turecko, město Malatya vzdálené asi 1000km na východ od Istanbulu. Přátelé z Turecka pro nás připravili velmi náročný program – prohlídku školy, setkání se žáky a učiteli, představiteli města, prohlídku pamětihodností, pracovní schůzky a workshopy.

Dohodli jsme se na podmínkách a programu během trvání našeho projektu a průběžně vás o nich budeme informovat. Takže první informace - projekt je zaměřen na tradiční dětské hry v každé zemi. Pro jednotlivé školy je určeno 5 her, které žáci předvedou, vysvětlí pravidla v anglickém jazyce, zpracují do digitální podoby a zveřejní na webových stránkách. Žáci i učitelé v průběhu dvou let budou moci cestovat – v březnu do Itálie, v červnu do Polska a v příštím školním roce v říjnu přivítáme naše partnery v Lomnici, v únoru nás čeká Španělsko a poslední setkání proběhne opět v Turecku.

Mgr. Marie Krejčí, koordinátorka projektu

1. setkání s partnery v turecké Malatyi