Pohádkový karneval

V pondělí 27. 2. 2012 se v školní družině sešlo mnoho bytostí z různých pohádek, konal se tu totiž pohádkový karneval. Přípravy na něj už začaly týden dopředu, kdy děti malovaly a vyráběly výzdobu, abychom měli v družině pravou karnevalovou náladu.

Karneval jsme zahájili tancem pohádkových postav a pak se pustili do soutěžení a hraní nejrůznějších pohybových her. Děti měly za úkol vyluštit večerníčkový kvíz, rozmotat zamotané pohádky nebo co nejrychleji poskládat rozstříhaný obrázek. Nejvíce se dětem líbila hra tanec na novinách a také tancování pod snižujícím se švihadlem. Při tom všem veselí jsme se nezapomněli ani občerstvovat a posilňovat dobrotami, které dětem na karneval připravili rodiče. Pak jsme se vrhli na odměňování nejšikovnějších masek, které dostaly malou věcnou odměnu, a všichni účastníci si zamlsali na bonbonech. Karneval se nám moc povedl a už nyní se těšíme na příští rok.

Mgr. Lenka Bortlíková

Pohádkový karneval