Vánoční koncert ZUŠ

V pátek 14. prosince proběhl tradiční vánoční koncert ZUŠ. Byl rozdělen do dvou částí. První se odehrávala v baletním sále a druhá se přesunula do vánočně vyzdobeného Duhového sálu. Na programu bylo přes dvacet různorodých čísel, ve kterých se představili mladší i starší žáci a někteří pedagogové školy.

První polovina koncertu proběhla v tanečním a klavírním duchu. Tři taneční čísla byla proložena hned několika klavírními výstupy. Velkým překvapením byly žákyně přípravné taneční výchovy. Předvedly tanec víl, který byl velmi svěží a potěšil snad všechny návštěvníky.

V úvodu druhé poloviny koncertu se představili žáci nižších ročníků dechového, pěveckého a klávesového oddělení, kteří tak měli příležitost předvést své schopnosti přímo na jevišti. Přednesli tradiční české koledy, které nasměrovaly další vývoj hudebního večera. Krásné tóny zazněly též v podání kytaristů. Starší žákyně klavírní třídy předvedly čtyřruční hru nebo skladby francouzských a italských skladatelů. V samotném finále večera se představilo trio trumpetistů a soubor ZUŠ.

Vánoční koncert neměl o pestrý program nouzi. Každý účinkující se se svou skladbou popral velice dobře a odměněn byl bohatým potleskem. Děkujeme tedy všem žákům a pedagogům, kteří se na přípravě podíleli a především nepostradatelnému publiku, které vytvořilo tu pravou koncertní atmosféru.

BcA. Eva Štěrbová