Rozvoj technických dovedností žáků na II. stupni ZŠ

V současné době nemá většina dětí možnost přirozeným způsobem (v rodině a nejbližším okolí nebo v zaměstnání rodičů) poznávat technický proces a úskalí zpracování výrobků od počátečních kroků po výsledný produkt. Nemůžeme se proto divit, že v mnoha případech obyčejná (kdysi naprosto běžná) šikovnost není u žáků samozřejmostí.

Můžeme však s potěšením veřejnosti oznámit, že naše škola získala nové vybavení pro školní dílnu v rámci dotačního programu na rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy (Výzvy č. 57).

Slibujeme si od toho především rozvoj dovedností, technických zdatností, šikovnosti, manuální zručnosti a seberealizace žáků především druhého stupně. Věříme, že vzbudíme u dětí větší zájem o manuální práci, a následný prožitek a radost u mnohých vyvolá snad i vážný zájem o technické obory při výběru budoucí profese, nebo je alespoň navnadí věnovat se ručním pracím a kutilství jako hobby. V neposlední řadě tak budeme lépe schopni reagovat na zvýšenou poptávku středních škol právě s technickým zaměřením, a doufáme, že tím snad do budoucna ovlivníme lepší konkurenceschopnost mladých lidí na trhu práce.

Mgr. Miloš Černý

Rozvoj technických dovedností