Projekt Comenius – návštěva partnerské školy ve španělské La Zarze

V sobotu 22. 2. 2014 jsme měli všichni účastníci „zájezdu“ sraz v Tišnově na nádraží. Tentokrát se na zahraniční výlet vydali dva žáci 9. ročníku a jako doprovod paní učitelky Krejčí, Mikitová a Slováková. Odjeli jsme rychlíkem do Prahy a ubytovali se v penzionu, protože v neděli brzo ráno jsme odlétali do Madridu. Při příletu do španělského hlavního města nás vítala modrá obloha a krásných 17 stupňů. Hned jsme toho využili a šli si prohlédnout střed města a různé pamětihodnosti. V pondělí jsme navštívili galerii Prado a viděli spoustu dalších zajímavých věcí. Odpoledne jsme se vrátili na letiště, kde jsme měli sraz s ostatními účastníky projektu a po srdečném přivítání jsme všichni odjeli autobusem do 400 kilometrů vzdálené La Zarzy, kde se nachází naše partnerská škola.

V úterý jsme všichni navštívili krásně vyzdobenou školu, zahráli si tradiční španělské hry a prošli si městečko La Zarza. Další den jsme jeli navštívit blízké město Mérida, které bylo před dvěma tisíci lety založeno Římany. Viděli jsme tam mnoho starověkých památek jako například amfiteátr, akvadukt nebo stále funkční kamenný most. Odpoledne pro nás bylo nachystané pestré hudební představení, po kterém následovala divoká španělská diskotéka s občerstvením.

Ve čtvrtek jsme jeli na celý den do středověkého města Cáceres, a pak už nastalo loučení s novými španělskými kamarády a rodinami, které nás velice hezky přijali. Po náročné cestě jsme se ve zdraví vrátili domů plní zážitků a nových zkušeností. Se španělskými kamarády jsme pořád v kontaktu a těšíme se, že se třeba někdy potkáme.

František Tylšar a Tereza Vaščáková, žáci 9. ročníku

Projekt Comenius – návštěva partnerské školy ve španělské La Zarze