Ohlédnutí za 6. ročníkem koncertu v synagoze

Ve středu 24. dubna 2013 opět rozezněla synagogu v Lomnici hudba. Konal se již 6. ročník koncertu ZUŠ a jejích hostů. Ten letošní měl název „Pro každého něco“ a opravdu bylo z čeho vybírat.

ZUŠ připravila zhruba polovinu dvouhodinového programu, představily se oba obory – hudební i taneční. Pro baletky paní učitelka vybrala vystoupení na hudbu písně Schody z nebe, ve kterém se představily dívky ze všech ročníků a za svoje vystoupení sklidily veliký potlesk.

Hudební obor se představil kyticí složenou z tónů klavíru, zobcových fléten, kytary, trubky, zpěvu v sólových vystoupeních, ve zvuku duet, trií, představil se opět soubor ZUŠ, jedno číslo střídalo druhé a u některých potlesk nebral konce.

Letos přijali pozvání tři hosté, z nichž dva byli u nás poprvé.

Sbor K-dur z Kuřimi nám v působivém vystoupení předvedl průřez svým repertoárem. Jejich vystoupení bylo svěží a divákům se velmi líbilo.

Sbor LSDa je již stálým hostem našich koncertů. Letos nám zazpíval několik skladeb ze svého nového repertoáru a odcházel za vydatného potlesku.

Hudební skupinu Ha-kapela z Tišnova mnozí znají, ale pro některé bylo jejich vystoupení prvním setkáním s těmito mladými hudebníky. Jejich program doslova rozpumpoval celou synagogu a jsem přesvědčená, že zde našli spoustu nových fanoušků.

Celý večer krásně provázeli slovem Natálka a Petr Bednářovi z dramatického kroužku DUHA.

Co říci na konec?

Snad jen prosté děkuji – děkuji našim hostům, že vždycky ochotně přijedou podpořit naši maličkou ZUŠku, divákům, že nám vytvoří krásnou atmosféru, děkuji dětem a jejich učitelům za trpělivost s přípravou na koncert a děkuji těm, kteří byli „po ruce“, když bylo potřeba…

Mgr. Marie Pospíšilová

Ohlédnutí za 6. ročníkem koncertu v synagoze