Koncert v synagoze

Poslední dubnové úterý uspořádala lomnická ZUŠ v synagoze koncert, na kterém vystoupili nejen její žáci, ale také pozvaní hosté. Tématem letošního koncertu byla lidová píseň, hudba a tanec. Naši žáci se předvedli velmi kvalitními výkony. Hra na klavír, flétny, kytary a trubku byla prokládána zpěvem lidových písní v jednohlasném i dvojhlasném podání. Mezi tradiční hosty koncertů ZUŠ Lomnice již patří pěvecký sbor z Tišnova a Lomnický sbor disharmonických amatérů. Z Bystřice nad Pernštejnem přijelo své umění ukázat klarinetové trio, které patří mezi nejlepší hudební tělesa dané kategorie v celé ČR. Opravdovým vrcholem koncertu pak bylo vystoupení Brněnského Valášku. Jeho primáš, dvanáctiletý kluk, řídil svůj orchestr s naprostou bravurou. Závěrečná společná píseň všech účinkujících udělala pěknou tečku za druhým velkým koncertem lomnické ZUŠ, na který se přijelo podívat i mnoho významných hudebníků z Brna a Tišnova.

Poslední dubnový týden v roce 2010 bude opět patřit základní umělecké škole v Lomnici, jejím hostům a muzikálovým a filmovým melodiím.

Mgr.Eva Vítková