1000 podob lásky

Ve středu 25. 4. 2012 proběhl 5. ročník koncertu v synagoze. Letošní téma bylo 1000 podob lásky. Již při vystoupení Tišnovského sboru mohli posluchači zjistit, že hudbou lze opravdu vyjádřit lásku nejen mileneckou, rodičovskou, k vlasti…, ale třeba i lásku k jídlu a zábavě.

Různé podoby lásky výtvarně zpracovali se svými učiteli žáci základní školy a jejich výkresy krásně dotvářely atmosféru koncertu. Patří jim za to poděkování.

Zhruba polovinu programu tvořilo vystoupení žáků naší ZUŠ - a protože byly zastoupeny oba obory i všechny nástroje, představila se škola v celé své šířce. Dětem se vystoupení opravdu povedla, zazněly krásné tóny klavíru i keyboardu, kytary, fléten i trubky, zazpívali sóloví zpěváci a soubor ZUŠ zahrál 2 skladby.

Naše malé tanečnice měly půvabné vystoupení s příznačným názvem ,,Ledové kry“. Dojem z jejich tance ještě umocnily kostýmy, které pro ně obstarala paní učitelka.

Za svá vystoupení všichni sklidili zasloužený potlesk.

Zbytek programu tvořilo vystoupení hostů.

Kromě již zmíněného Tišnovského sboru vystoupil soubor ZUŠ Tišnov – Barocco Aggiornato, který nás svým svěžím hudebním číslem přenesl do dob dávno minulých. Zpěvačky i hráči na kytary a flétny nám předvedli jemnost a krásu staré hudby.

Tradičním hostem je LSDa. Zazpívali 4 skladby, z nichž jedna byla pozvánkou na připravovaný koncert. Svým vystoupením ukázali, že rozhodně nezahálí a že je pořád na co se těšit.

Studenti JAMU pod vedením Dady Klementové zazpívali písně o lásce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z představení „Líbej mě, líbej“. Zpěv zpestřili ,,hereckými etudami“ na daný text, takže si divák přišel na své i na konci hudebního maratonu.

Každý účinkující si odnesl maličký dárek jako poděkování i vzpomínku.
Na úplný závěr zazněla společná píseň „Jestli to nebude láska“, ve které si zazpívali sólo opět žáci naší školy.

Zcela záměrně nikde neuvádím jména, mohlo by se stát, že bych na někoho zapomněla – a to by mě mrzelo. Všichni žáci, ať hráli, zpívali, tančili nebo vtipně provázeli celý večer, si zaslouží velikou pochvalu.

Z celého koncertu bylo zřejmé, že láska má opravdu mnoho podob a že všechny účinkující spojuje jedna společná, veliká láska – láska k hudbě.

Podle ohlasů ,,zvenčí“ se koncert moc líbil – a to je ta největší odměna, kterou si můžeme přát… Ještě jednou veliký dík hostům, našim žákům a jejich učitelům…

Mgr. Marie Pospíšilová

1000 podob lásky